Sprawdzony sposób na udane wesele

0
609

Każdy z nas z pewnością często bywał na weselach – raz tak dobrych, że nie chciało nam się wychodzić i bawiliśmy się do rana, raz tak nudnych, że z niecierpliwością czekaliśmy na jego koniec. Aby zapewnić naszym gościom jak najlepszą zabawę, należy zapamiętać klika rad, które z pewnością przyniosą nam sukces w jego organizacji.
Goście

Dobór gości weselnych wbrew pozorom stanowi o jakości dobrej zabawy na weselu – jeśli zdecydujemy się zaprosić dużą ilość osób starszych możemy mieć niestety pewność, że większość z nich opuści zabawę bardzo szybko, dlatego też należy pamiętać, aby zaprosić zarówno osoby starsze jak i młodsze, które z pewnością będą się bawić do wczesnych godzin porannych.
Fotografia i filmowanie

Żadne wesele nie będzie udane, jeśli nie zatrudnimy dobrego fotografa – jedynie profesjonalny fotograf ślubny jest w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom pamiątek z wesela. Powierzając fotografię i wideofilmowanie wesela profesjonalistom, możesz mieć pewność, że wykonają swoją pracę tak jak należy – w końcu robili to już nie jeden raz. Bardzo często zdarza się również, że wynajmując salę weselną dostajemy propozycję współpracy z ich zaprzyjaźnionym fotografem, czy kamerzystą – decydując się na jego wynajęcie zaoszczędzamy cenny czas.
Muzyka

Bardzo istotnym elementem udanego wesela dobra kapela, czy DJ. Często z powodu wyboru złej obstawy muzycznej impreza kończy się bardzo szybko, chętnych do wspólnej zabawy brakuje, a ludzie decydują się spędzić większość czasu przy stole. Dlatego też dobrze jest sprawdzić wynajmowanego wodzireja, aby potrafił dobrze i szybko zintegrować gości i aby z łatwością potrafił rozkręcić imprezę.
Sala weselna

Wynajmując kapelę miejmy na uwadze wybór odpowiedniej Sali – ważne jest aby posiadała ona np. klimatyzację na gorące dni, czy odpowiednią ilość miejsca do tańczenia i siedzenia. Warto też zwrócić uwagę na takie szczegóły jak stoły – czy nie są one za niskie, ustawione za blisko siebie, oraz czy jest ich dostateczna ilość (ostatnią rzeczą której chcą goście to brak miejsca do odpoczynku przy stole). Ważne jest też, aby wynająć taką salę, w której fotograf, czy kamerzysta będzie mógł łatwo wykonywać swoją pracę – powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie jak i przestrzeń do ich pracy.
Posiłki

Jedzenie to kolejny ważny aspekt udanej imprezy – ważne jest aby nie było go za mało, gdyż głodni goście po prostu opuszczą imprezę. Posiłki powinny być również odpowiednio zróżnicowane, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście na weselu nie może zabraknąć także alkoholu – ważne aby zaopatrzyć się w dostateczną ilość wódki i zadbać o jej odpowiednie schłodzenie przed podaniem. Warto również pomyśleć o winie, czy piwie dla osób nie lubiących wódki.

Mając na uwadze powyższe wskazówki można mieć pewność, że uroczystość będzie udana, a goście będą z niej zadowoleni.