Drink w kokosie z rumem

0
3017

Drink w kokosie czyli idealny pomysł na imprezę! Brzmi egzotycznie i ekskluzywnie, prawda? Przeczytaj mój post, a pokażę Ci jaki jest w rzeczywistości prosty i niedrogi!

Potrzebujesz:Drink w kokosie z rumem

– 40ml białego rumu

– odrobina soku z limonki

– kostki lodu

Sposób przygotowania drinka:

Jak przygotować i otworzyć kokosa?

Kupując kokosa, pamiętaj aby nim wstrząsnąć. Kupuj tylko, jeżeli wyraźnie słyszysz odgłos przelewającej się wody kokosowej! Wybierając kokosa z wodą w środku otrzymujemy nie tylko super naczynie na naszego drinka ale i ważny składnik – wodę kokosową! Na początek najtrudniejsze – otworzyć kokosa! Kokos ma na górze 3 dziurki, 2 z nich musimy przebić, aby przez 1 dostawało się powietrze, a drugą wypłynęła woda ze środka. Możesz to zrobić nożem lub gwoździem. Przelej cała wodę do szklanki. Teraz możemy bezpiecznie otworzyć kokosa bez obawy, że płyn rozleje nam się po całej kuchni. Uderzaj w kokosa tępą stroną noża z dość duża siła mniej więcej w 1/5 wysokości kokosa. W końcu kokos pęknie i otrzymamy „kieliszek” do którego będziemy mogli wlać naszego pysznego drinka. Jeżeli kokos jest w środku brudny, zdrap nożem wierzchnią warstewkę. To samo tyczy się wody kokosowej- jeżeli pływają w niej kawałki skórki przelej ją przez gęste sitko.

Drink w kokosie – jak go zrobić?

Do shakera wrzucamy 2 garści lodu. Nalewamy 80 ml wody kokosowej i 40 ml białego rumu. Na koniec wyciskamy do shakera odrobinę soku z limonki. Wszystko mieszamy aż do rozgniecenia się lodu. Zshakowany drink przelewamy do wcześniej przygotowanego kokosa. Do kokosa wsadzamy kolorową słomkę i otrzymujemy gotowy drink w kokosie!

Koszt przygotowania drinka w kokosie

Kokos to koszt rzędu 2-2,5 zł. Woda kokosowa, potrzebna do drinka znajduje się wewnątrz orzecha, zawarta jest więc w jego cenie. Kolejnym składnikiem jest rum – shot kosztuje około 3 zł. Do tego sok z limonki – około 50 groszy na 1 drinka. Koszt takiego drinka to 6 zł. Jeżeli organizujesz imprezę jest to genialny pomysł jak urozmaicić Twoje przyjęcie! Pamiętaj, że potem możesz przygotować inne drinki, a kokos dalej będzie służył Twoim gościom jako niecodzienne naczynie do ich wypicia! Prawda, że oryginalne? A po użyciu kokosa można zamrozić.

Serdecznie zapraszam do wypróbowania pomysłu na drink w kokosie!