Drink z kahluą i wódką czyli czarny rusek

0
1868

Drink z kahluą i wódką czyli czarny rusek.

Drink z kahluą na lodzie z wódka czyli tak zwany black russian lub po polsku czarny rusek to jeden z pyszniejszych drinków, które możemy wyczarować mając do dyspozycji małą ilość składników. Dzięki przyjemnemu smakowi likieru kawowego, jakim jest Kahlua możemy go łączyć z wódką. Najlepiej w proporcjach 1:2, a drink wcale nie będzie miał nieprzyjemnego posmaku wódki. Kahlua na 100 ml zawiera 10 g ziaren kawy, posiada więc sporą ilość kofeiny. Czarny rusek jest więc drinkiem zarówno mocnym, jak i pobudzającym. Kahlua powstała w 1936 roku w Meksyku, a już w latach 40stych była bardzo popularna w Europie. Po raz pierwszy czarny rusek został podany na przyjęciu w Brukseli w 1948 roku i od tej chwili cieszy się nieprzerwanie sławą.

Potrzebujesz:Drink z kahluą i wódką czyli czarny rusek

– kostki lodu

– 40 ml Kahlua

– 80ml wódki

Sposób przygotowania drinka:

Do szklanki z dużą ilością lodu wlewam 40 ml likieru kawowego.

Następnie nalewam 80 ml wódki.

W ten sposób otrzymaliśmy gotowy drink z kahluą.

I to koniec przepisu na drink z kahluą! Widzimy jaki jest warstwowy, prosty a przy tym niezwykle smaczny. Drink sam w sobie ma niezwykłą klasę i nie potrzebuje żadnego dekorowania szklanki.

Istnieje też inny podobny drink z Kahluą – poprzez dodanie śmietanki do czarnego ruska otrzymujemy białego ruska czyli white russian.