Truskawkowy spritzer czyli jak miło się orzeźwić przy winie i truskawkach!

0
2053

Kiedy na dworze robi się coraz cieplej chętnie sięgamy po orzeźwiające napoje. Do jednych z drinków które mogą ugasić nasze pragnienie, a jednocześnie świetnie polepszą nam nastrój i uraczą smakiem są spritzery. Koktajl ten składa się z białego wina i wody sodowej. Jeżeli robimy spritzery smakowe dodajemy do tej mieszanki syrop lub likier. Postanowiłem tym razem nie dodawać kolejnych % likierem, aby napój był lekki, letni i przyjemny, a to zagwarantuje nam syrop. Chciałbym dziś przedstawić Wam mój przepis na truskawkowy spritzer z dodatkiem syropu, na który przepis możecie zobaczyć tutaj.

Potrzebujesz:Truskawkowy spritzer czyli jak miło się orzeźwić przy winie i truskawkach!

– 40 ml syropu truskawkowego

– 200 ml białego wina

– 100ml wody

Sposób przygotowania drinka:

Do dużego kieliszka wlewamy 200 ml białego wina. Ja zdecydowałem się na ulubione prosecco.

Dolewam do wina około 40 ml syropu truskawkowego, który wcześniej przygotowałem (link do przepisu podałem wyżej). Jeżeli lubicie słodkie drinki, śmiało nalejcie więcej syropu.

Całość dopełniamy wodą gazowaną (około 100 ml). Dzięki bąbelkom drink nie stanie się mdły, a woda delikatnie osłabi drinka, nie umniejszając jego wyszukanego smaku.

Gotowy truskawkowy spritzer aż prosi o wypicie! Oczywiście możecie zrobić drink w innych ilościach, ale warto zachować proporcję pomiędzy poszczególnymi składnikami. Dzięki temu otrzymujemy idealnie zrównoważony drink – słodkość syropu nie zdominuje lekkiej cierpkości wina.