Truskawkowy koktajl z rumem

0
1399

Truskawkowy koktajl z rumem vel Strawberry Daiquiri.

Witajcie. Dziś prezentujemy Wam przepis na truskawkowy koktajl z rumem. Mieliśmy ochotę na Daiquiri, ale jednocześnie pragneliśmy odejść od klasycznej formuły – Klaudia zaproponowała wariant z truskawkami. Wiadomo – najlepsze truskawki są swieże, ale te mrożone wcale nie odbiegają jakością, są przecież mrożone od razu po zbiorach. Jednocześnie mrożone truskawki zastępują lód, który i tak używamy prawie do każdego drinka. Kolor drinka wychodzi niesamowity, jest on raczej słodki więć podchodzi pod typ „after diner”.

Jeżeli macie w domu dostęp do bardzo dużej ilości lodu to warto przed rozpoczęciem mieszania składników schłodzić szkło – zasypując cały kieliszek.

Jak zrobić truskawkowy koktajl z rumem? Przyda nam się blender, miarka/jigger  (może byc kieliszek), a także sitko do odcedzenia pestek z truskawek. Dzięki użyciu sitka drink staje się niesamowicie aksamitny.

Potrzebujesz:Truskawkowy koktajl z rumem

– ok. 5-6 truskawek

– 40 ml sour mixa

– 10 ml likieru truskawkowego

– 40 ml rumu

Sposób przygotowania:

Zaczynamy od wrzucenia do shakera, blendera bądź innego wysokiego naczynia truskawki.

Dodajemy 40 ml soura mixa, czyli nic innego jak sok z cytryny zmieszany z wodą i cukrem.

Warto dodać odrobinę likieru truskawkowego, który tylko dosłownie uwydatni i podkreśli smak truskawek. Polecamy.

Dolewamy 40 ml  rumu. Truskawkowy koktajl z rumem przyjemnie pije się w towarzystwie! Kiedy skonczą się truskawki, a butelka jeszcze pełna można pokusić się o inne wersje Daiquiri Blendujemy wszystko i przelewamy do kieliszka koktajlowego używając sitka, zatrzyma on niezblendowany miąższ i pestki z truskawek

Tak prezentuje się nasz truskawkowy koktajl z rumem. I jak Wam się podoba?

Pamiętaj – pij odpowiedzialnie.