Drink z Jagermeistrem i sokiem żurawinowym

0
5169

Żurawinowy drink z Jagermeistrem i likierem brzoskwiniowym

Czy może być coś pyszniejszego niż drink z Jagermeistrem i lodem? Tak! Uwielbiam połączenie tego ziołowego likieru z sokiem żurawinowym. A poprzez dodanie do tej mikstury odrobiny likieru brzoskwionowego otrzymamy nieco słodszy, ale wciąż zdecydowany smak. Nie tylko gasi pragnienie ale i pobudza kubki smakowe. Zatem jak go przyrządzić?

Potrzebujesz:Drink z Jagermeistrem i sokiem żurawinowym

– kostki lodu

– 40 ml Jagermeistera

– 40 ml likieru brzoskwionowego

– 40 ml soku z żurawiny

– cytryna

Sposób przygotowania drinka:

Kilka kostek lodu wrzucam do shakera, aby mój drink z jagermeistrem był przyjemnie chłodny.

Wlewam 40 ml Jagermeistra do shakera z lodem.

Jeżeli nie lubicie bardzo gorzkich drinków dodajcie słodki likier o pasującym smaku. Ja dodałem 40 ml likieru brzoskwiniowego. Jakkolwiek możecie ten krok pominąć i rozkoszować się gorzkim smakiem soku żurawinowego.

Następnie do shakera nalewamy mniej więcej 40 ml soku żurawinowego. Ja dodałem zakupiony specjalnie sok z żurawiny bez cukru, ale może Wasi dziadkowie zrobili żurawinowy sok na zime w słoikach i warto teraz z niego skorzystać ;)? .

Wyciskam mocno cytrynę nad shakerem

Wstrząsam shakerem, wykonują zdecydowane ruchy. Kiedy słyszę, że lód przestaje się kruszyć przelewam zawartość do kieliszka. Kieliszek przyozdobiłem naciętym plasterkiem kiwi.

Niezwykle kolorowo wygląda tak podany drink z Jagermeistrem, a zapewniam, że smakuje jeszcze lepiej!
Serdecznie zapraszam do odtworzenia tego orzeźwiającego drinka który zaprezentowałem! Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami!