Shoty z triple sec i masłem orzechowym

0
3242

Przepyszne shoty z triple sec i masłem orzechowym

Shoty z triple sec i masłem orzechowym to najsmaczniejsze shoty, jakie tylko mogę sobie wymarzyć! Triple sec to doskonałe likiery pomarańczowe, który zawiera 40% alkoholu. Produkowany jest od XIX wieku. Dwie marki produkujące triple sec – Cointreau i Combier spierają się, która była pierwsza. Cointreau twierdzi, że to on rozpoczął destylacje likieru pomarańczowego w 1849, zaś Combier upiera się, że to on był prekursorem w 1834. W drugiej połowie XIX wieku triple sec był już dobrze znany i tak pozostaje do dziś. Wpadłem na pomysł, aby jego niezwykły aromat połączyć ze słodkim irish creamem, a dla jeszcze większej rozkoszy smakowej dodam masło orzechowe. Zachęcam do wypróbowania!

Potrzebujesz:Shoty z triple sec i masłem orzechowym

– 40 ml triple sec

– 80 ml likieru irish cream

– kostki lodu

– masło orzechowe

Sposób przygotowania drinka:

Na początku dekoruję kieliszki – smaruję je masłem orzechowym, a następnie maczam je w sezamie. Z takiego kieliszka shoty z triple sec smakować będą jeszcze lepiej!

Do shakera z lodem nalewam 40 ml triple sec.

Dolewam 80 ml pysznego irish cream.

Dorzucam porządną łyżkę masła orzechowego. Dla amatorów masła orzechowego takich jak ja proponuję dodać nawet więcej 😉

Teraz pozostaje wyshakerować dokładnie naszego drinka, przelać go do wymyślnie udekorowanych kieliszków i gotowe! Otrzymujemy znakomite shoty z triple sec i masłem orzechowym!