Shot B-52 – elegancki 3-warstwowy shot

0
2079

Elegancki shot deserowy czyli B-52

Shot B-52 to elegancki shot 3-warstwowy. W jego skład wchodzi likier kawowy, irish cream oraz Grand marnier, który można tak jak zrobiłem to ja, zamienić na Cointreau. Uważam, że shot B52 jest na tyle dostojny, że śmiało można go podać po obiedzie w formie deseru. Uraczy nas 3 smakami – najpierw najmocniejszą pomarańczą, następnie poczujemy łagodniejszy likier na bazie śmietanki, aby na końcu wyczuć kawę. Wspaniała kompozycja smaków, prawda?
Pamiętajcie, że wykonując shot B-52 ważna jest kolejność nalewania! Ładne 3 warstwy otrzymamy dzięki różnej gęstości nalewanych alkoholi.

Potrzebujesz:Shot B-52 – elegancki 3-warstwowy shot

– 15 ml Grand marnier

– 15 ml likieru irish cream

– 15 ml likieru kawowego

Sposób przygotowania drinka:

Do 50 mililitrowego kieliszka nalewam 15 ml likieru kawowego.

Następnie dodaje 15 ml irish cream. Nalewam przez łyżeczkę, aby kolejne dolewane alkohole nie zmieszały się. Chcę uzyskać efekt, gdzie każda warstwa nalewana jest na poprzednią i wyraźnie widać między nimi granicę.

Wlewam także z użyciem łyzeczki 15 ml Cointreau. Według ścisłego przepisu w shocie powinien być Grand marnier, ale jeżeli tak jak ja, nie dysponujecie nim, możecie śmiało zastąpić go właśnie likierem pomarańczowym.

Shot B-52 można dla większego efektu również podpalić a następnie wypić przez słomkę! Jeżeli organizujecie imprezę może tak właśnie rozerwiecie swoich gości 😉 ?

Życzymy smacznego!