Schłodzony drink z Cointreau

0
1076

Drink z Cointreau i wodą gazowaną

Pewnie zdążyliście zauważyć, że Cointreau to ostatnio mój faworyt wśród alkoholi. Postanowiłem przyrządzić właśnie z nim kolejny wpis na bloga. Tym razem mojemu ulubionemu likierowi pomarańczowemu nie będzie towarzyszyć żaden inny alkohol. W moim przepisie na wyśmienicie schłodzony drink z Cointreau nie zabraknie dużej ilości lodu, wisienek Maraschino (które uwielbiam) oraz wody gazowanej. Wydaje się, że to prosty przepis, jednak smak tej mieszanki jest niepowtarzalny. Zachęcam serdecznie do wypróbowania tego delikatnego drinka.

Potrzebujesz:Schłodzony drink z Cointreau

– 40 ml triple sec

– wodę gazowaną

– soku z połówki cytryny

– kostki lodu

– wisienki maraschino

Sposób przygotowania drinka:

Zaczynam od przygotowania szklanki, do której będę nalewać składniki drinka. Do wybranego szkła wrzucam dużo lodu i wisienki maraschino. W ten sposób od początku przygotowywanie drinka widać, że będzie on wyjątkowy! Z pewnością zrobi on wrażenie nie tylko smakowe, ale i wizualne gdy sporządzicie go na na przyjęciu;)
Do tak wypełnionej szklanki nalewam ok. 40 ml Cointreau. Może być oczywiście każdy triple sec, ale ja wybieram ten, który akurat mam w moim domowym barze i który przy okazji lubię najbardziej ;).

Następnym krokiem jest mocne wyciśnięcie cytryny nad szklanką. Pamiętajcie, żeby uważać na wpadające pestki! Zapchają rurkę przez którą będziemy pić i cały czar przepysznej mikstury pryśnie!
Całość dopełniamy wodą gazowaną. Jeszcze tylko rurka….

I gotowe! Teraz drink z Cointreau czeka tylko na wypicie :).