Jedno ze zdrowszych mięs

0
939

Czy jedzenie mięsa jest zdrowe? Nieszczególnie, jeżeli chce się powiedzieć całą prawdę, ale mięso mięsu nierówne i trzeba to brać pod uwagę. W urozmaiconej diecie niespecjalnie szkodzi, a jest nawet wskazane, gdyż szkodzić mogą również pokarmy pochodzenia roślinnego, jeżeli się ich spożywa ponad miarę. Po prostu we wszystkim potrzebny jest umiar, także w jedzeniu i to powinno być głównym czynnikiem w spożywaniu tego, czy innego pokarmu.
Mięso indycze jednak pośród mięs się wyraźnie wyróżnia i jest przez dietetyków polecane. Dlatego pisklęta indycze pozyskane zazwyczaj w wielkoprzemysłowych wylęgarniach mają szansę na rozrost i po osiągnięciu dorosłych, odpowiednich rozmiarów, trafić do sklepów, jakkolwiek by to nie brzmiało
makabrycznie. Spożywamy mięso i większość z nas już dawno pogodziła się z faktem, że gatunki zwierząt uzyskane przez krzyżowanie i wielowiekowe chowy, do hodowli właśnie, są przeznaczane na pożywienie. Ci zaś, którzy się na to nie godzą, mają do wyboru inne diety, na przykład wegetariańską albo i wegańską.