Dieta

0
466

Zanim po raz kolejny zaczniesz dietę odchudzającą zadaj sobie pytanie „dlaczego jem?”. Postawienie tego pytania jest bardzo istotne. Być może sięgasz po batonika bo jesteś zła lub smutna? Musisz się nauczyć jak radzić sobie z emocjami w inny sposób niż poprzez jedzenie. Jeśli jesteś smutna zadzwoń do przyjaciółki, a zamiast kupować batonika odłóż 2 zł do skarbonki na wymarzoną sukienkę.

Musisz wiedzieć, że kluczem w odchudzaniu jest psychologia Dieta nie będzie kolejną porażką jeśli sięgniesz do swojej psychiki. Za każdym razem kiedy bezmyślnie sięgasz po jedzenie nie czując głodu zadaj sobie pytanie „dlaczego?”. Unikaj sytuacji, kiedy odkładasz dietę na jutro. Jeśli jednak taka sytuacja będzie miała miejsce dokładnie zastanów się nad jej przyczynami i spróbuj temu zaradzić.

Psycholodzy doradzają odchudzanie „małymi krokami” zamiast nagłych drastycznych diet. Na początek stosuj w kuchni lżejsze zamienniki – zamiast śmietany użyj jogurtu, zamiast cukru sięgnij po zdrowszy ksylitol, tłustą kiełbasę zamień na szynkę, a białe pieczywo zastąp razowym. Po pewnym czasie zauważysz efekty, co zmotywuje Ciebie do dalszych działań.