Osmoza

0
573

Obecnie systemy filtracji osmotycznej to jedne z bardziej dokładnych metod oczyszczania wody w naszych domach. Odwrócona osmoza eliminuje z wody najmniejsze zanieczyszczenia, a nawet bakterie i wirusy. Najczęściej filtry takie montuje się pod zlewozmywakiem.

Cała procedura odwróconej osmozy opiera się na specjalnej membranie osmotycznej. Membrana ta składa się z układu wielu cienkich błon filtrujących. Membrana osmotyczna usuwa cząsteczki nawet o rozmiarze około 0,0005 mikrona. Membrana osmotyczna zazwyczaj poprzedzona jest filtrem węglowym. Dzieje się tak ponieważ jest ona podatna na zużycie poprzez adsorpcję chloru, czyli proces wiązania się cząsteczek na powierzchni.
Ciekawostką jest fakt, iż pomimo tego, że z filtrów tych konsumenci mogą korzystać od ponad 20 lat, to pierwotnie zostały stworzone na potrzeby wojska, które dzięki nim pozyskiwało czystą i zdatną do picia wodą w warunkach poligonowych.
Choć od tego czasu technologia rozwinęła się to zasada ich działania pozostała taka sama. https://gryporadnik.pl/gry/poradniki