Przepyszny bezalkoholowy koktajl ananasowy

Czas na małą dawkę bezalkoholowych napojów! Ciekawą propozycją jest koktajl ananasowy, na który przepis podaję poniżej. Najlepiej jeżeli użyjecie do niego świeżego ananasa. Taki ananas zawiera bromelainę – enzymy wspomagające trawienie, gojenie ran, mające właściwości przeciwzapalne. Koktajl, który chciałbym Wam zaprezentować jest nie tylko przepyszny, ale i bardzo zdrowy. Składa się on zaledwie z kilku składników, co czyni go szybkim w przygotowaniu. Uważam, że świetnie nadaje się do wypicia na drugie śniadanie lub w ramach deseru. Serdecznie zapraszam do wypróbowania przepisu!

Potrzebujesz:Koktajl ananasowy – propozycja bezalkoholowa

– 80 ml mleczka kokosowego

– 80 ml soku ananasowego

– kostki lodu

– 80 ml śmietanki

– plasterek ananasa

– 1 wisienka maraschino

Sposób przygotowania drinka:

Do shakera z lodem nalewam mleczko kokosowe, śmietankę 30% oraz sok ananasowy. Wszystko w takich samych proporcjach. Ja nalałem po 80 ml każdego płynu. Sok ananasowy może być z kartonika lub świeżo zblendowany. Wszystko porządnie wstrząsam w shakerze aż do skruszenia lodu.

Wskazówka
Pamiętaj, aby przed wlaniem mleczka dobrze je wymieszać, bo lubi ono się rozwarstwiać!

Wymieszany koktajl ananasowy przelewamy do ładnej szklanki z lodem.

Prawda, że wygląda smakowicie? Teraz tylko dekoracja!

Na wykałaczkę nadziewam kawałek ananasa oraz wisienkę maraschino i kładę ją w poziomie na szklance. Koktajl ananasowy jest już gotowy do podania!