W ostatnich latach ogromną popularność zdobył wegetarianizm żywieniowy, który polega na rezygnacji z produktów żywnościowych takich jak mięso, ryby oraz owoce morza. Spora grupa osób, zdecydowała się na jego stosowanie głównie ze względów żywieniowych i światopoglądowych. W tym artykule postaram się skupić na zaletach jakie daje nam przejście na dietę wegetariańską.
Moim zdaniem zdecydowanie warto przejść na tego typu dietę, ale tylko jeśli mamy dostęp do sprawdzonych warzyw i owoców lub dobry sklep wegetariański w swojej okolicy. Oczywiście można zaopatrywać się również w Internecie, co jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić środki finansowe. Według mnie to znakomita dieta na zrzucenie zbędnych kilogramów i wyszczuplenie brzucha. Chociaż ja go stosuję tylko w okresie letnim, gdy mam swoje warzywa, których jestem pewien, ze nie zawierają chemii.
Według mnie, jednak całkowita rezygnacja z mięsa, nie jest do końca dobrym wyjściem, na pewno warto ograniczać spożycie mięsa słabej jakości. A jeść te lepsze, o większej wartości żywieniowej. Ja osobiście stosuje taką metodę, iż nie jem mięsa 5 dni w tygodni, natomiast w ciągu 2 dni pozwalam sobie na małe odstępstwa.
Aczkolwiek niespożywanie mięsa w dłuższej perspektywie czasowej, moim zdaniem będzie prowadzić do niedoborów niektórych ważnych witamin oraz składników mineralnych. Jedno jest pewne, jeść więcej warzyw i owoców dobrej jakości, bo w naszej diecie wciąż mamy ich za mało.