Spawanie aluminium

0
286

Wiele osób, szczególnie w branży wysoko wykwalifikowanych specjalistów myśli o przejściu „na swoje”. W naszej mentalności głęboko zakorzenione jest poczucie niesprawiedliwości społecznej, nie chcemy pracować „na tego złodzieja”, marzymy, by móc działać wedle własnych zasad.

Spawanie aluminium to jedna z prac, którą można wykonywać zarówno we własnym zakładzie jak i u kogoś. Prawda jest taka, że poza sprzętem, który faktycznie bywa kosztowny najważniejsze są tutaj umiejętności spawacza – tych z całą pewnością nie daje mu pracodawca.

Dlaczego można myśleć o własnej firmie? Przede wszystkim stawki, tam gdzie w dużej firmie sporą część wypracowanego przez spawaczy dochodu bierze kadra kierownicza tam w jednoosobowej działalności gospodarczej wszystko, co zarobi należy bezsprzecznie do nas.

Oczywiście wraz z przywilejami płacowymi idą utrudnienia, sami musimy pozyskiwać klientów, musimy sami zapłacić za swoje ubezpieczenie. Podatki również nam nie sprzyjają. Nie da się ukryć, że może to zniechęcić początkujących, warto jednak zastanowić się co jest dla nas lepszym wyjściem.