Kuchnia na miarę

0
307

Kuchnia na miarę

Rozkład mebli i urządzeń w kuchni to bardzo ważna sprawa. To pomieszczenie musi być przede wszystkim funkcjonalne, by przygotowywanie w nim posiłków nie sprawiało problemów.
Meble do kuchni możemy kupić w sklepie. We wszystkich większych sieciowych meblarskich jest możliwość przygotowania własnego projektu w specjalnym programie komputerowym. Przed podjęciem ostatecznej decyzji konsultuje go jeszcze pracownik sklepu, który wskaże nam mankamenty naszego planu i razem z nami dopracuje go do naszych potrzeb. Ważne, by dobrze podać wszystkie wymiary pomieszczenia, w którym będą umieszczone wybrane meble. Inaczej po ich zmontowaniu może się okazać, że jedna z szafek nie pasuje lub zostało nam zbyt dużo wolnej przestrzeni.
Jeżeli nie czujemy się pewnie w kwestii projektowania to wówczas warto skorzystać z pomocy projektanta, który sam dokona wszystkich pomiarów i zgodnie z naszymi wytycznymi przygotuje projekt. Meble kuchenne na wymiar są produkowane w warsztatach stolarskich praktycznie od podstaw. Przygotowywane są skrzynie do szafek oraz ich fronty, mocowane okucia i uchwyty. Stolarz sam montuje meble w naszym domu, dokonuje niezbędnych poprawek i usuwa wykryte wady. Na swoją pracę i wykorzystywane materiały udziela gwarancji.
Meble ze sklepu w porównaniu z tymi przygotowywanymi na wymiar są tańsze. Jednak mamy dostępne wyłącznie gotowe elementy, z których nie zawsze da się urządzić każdą kuchnię. Jeżeli jest ona nietypowa, wówczas lepiej zamówić meble z warsztatu stolarskiego, które spełnią nasze oczekiwania.