Ekspresy do biura

0
643

Nie ma nic przyjemniejszego w pracy, niż przerwa na świeżą, gorącą kawę. Zastrzyk kofeiny stanowi też dla wielu konieczny warunek poprawnego funkcjonowania. Nic zatem dziwnego, że w przestrzeni biurowej napój ten jest tak chętnie konsumowany. A podczas długiego dnia pracy zazwyczaj wychylonych zostaje moc filiżanek.
Dostęp do kawy w firmie jest dzisiaj nieodzowny, dlatego, prowadząc działalność, warto od początku podejść poważnie do tego tematu. Dla małych przedsiębiorstw z pewnością sprawdzą się domowe ekspresy, często jednak takie skromne wynalazki nie wystarczą na powstrzymanie całego open space’u od pogrążenia się we śnie. Ekspresy do biura muszą być wydajne, szybkie w obsłudze (kawa za naciśnięciem guzika!) oraz łatwe do czyszczenia. Warto zatem zainwestować w profesjonalny sprzęt do małej gastronomii. Ceny takiej maszyny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych; ekspresy różnią się specyfikacją i wydajnością. Zintegrowany interfejs ułatwia obsługiwanie maszyny, która informuje o konieczności uzupełnienia wody, czy wyrzucenia fusów. Zazwyczaj przeznaczone są do parzenia do dwustu kaw dziennie, co powinno zaspokajać biurowe potrzeby, zwłaszcza jeśli zaopatrzone jest ono w kilka takich urządzeń.
Podsumowując, wybierając ekspresy do biura, warto przyjrzeć się ofercie dla małej gastronomii, zaś w przypadku naprawdę niedużych przedsiębiorstw być może sprawdzi się domowy ekspres.