Niedawno zrobiliśmy dosyć sporo Sour mixa (<– tu link), fajnie się łączy z wódką, ale nie tylko i chcę to udowodnić. Wydaję mi się, że brandy jest mało popularnym alkoholem, nie miesza się go tak często jak np. whisky. Postanowiliśmy skomponować metaxa sour w fajnym wydaniu w małej, zamykanej butelce. Akurat mieliśmy ostatnio ku temu okazję. Znajomi poprosili nas abyśmy przygotowali drinki na wynos. Piknik lub grill w plenerze z takimi małymi buteleczkami z niespodzianką to dobry pomysł! Każdy chce więcej! Wszyscy byli zaskoczeni, że im to tak smakuje, a wcześniej połowa (szczególnie dziewczyn) upierała się, ze nie lubi brandy. Warto spróbować. Metaxa sour – do dzieła!

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Na jednego drinka potrzebujemy:

  • ok. 40 ml brandy (dowolnej)
  • ok. 40 ml sour mixa (baaaardzo prosty przepis pod linkiem)
  • lód do shakera
  • plastry limonki do ozdoby
  • lód kruszony do środka butelki
  • opcjonalnie cukier trzcinowy bo limonka w dużej ilości może niektórym wydawać się gorzka

Drink Metaxa SourOto nasza propozycja przygotowania wcześniej butelki do metaxa sour. Na spód trochę dobrze pokruszonego lodu i wyżej cienkie plasterki limonki. Klaudia często przygotowuje sobie takie buteleczki i pije z nich sok albo mrożoną herbatę – fajny pomysł. 

Wrzucamy do shakera lód. Jeżeli nie mamy shakera może to być wysoka szklanka, składniki energicznie wtedy mieszamy łyżką.

Wlewamy miarkę sour mixa, standardowy kieliszek też ma 40 ml. Jeżeli chcecie, aby wasza metaxa sour była trochę kwaśniejsza możecie wcisnąć sok z cytryny.

Wlewamy miarkę ulubionej brandy, Jeżeli ktoś rzeczywiście jej nie ma albo nie lubi może dodać każdy inny mocny alkohol.

Energicznie shakerujemy. Ja trzymam shaker w ten sposób i wykonuję poziome ruchy na wysokości mojej głowy.

Wlewamy drinka do butelki, lekko potrząsając na końcu całość aby podnieść lód do góry. Nasza metaxa sour jest już gotowa.

Fajnie wygląda, prawda? My wybraliśmy butelkę z zamknięciem więc mamy trochę na później.  Można tego drinka podać również jak tak jak caipirinhe z wymadlerowanymi limonkami bądź cytrynami i cukrem trzcinowym. Smacznego

Pamiętaj – pij odpowiedzialnie.

Adam