Drewno to bardzo ważny surowiec. Nie tylko są z niego wykonywane budynki, ale przede wszystkim ich wyposażenie, dodatki.
Elementy drewniane, to nieodłączny element każdego budynku. Mogą być wykonywane z różnych rodzajów drewna, ale przeważnie pozyskuje się je z sosen, buków, świerków, dębów i mahoni.
Bardzo ważne, poza umeblowaniem, jest zabezpieczenie budynku przed kradzieżami poprzez wstawienie okien i drzwi, bram. Coraz częściej można spotkać się z drzwiami szklanymi. Zwykłe, tradycyjne drzwi z drewna są wzbogacane zdobieniami szklanymi poprzez wstawienie szybek.
W przypadku drzwi wewnętrznych jest większe pole manewru, więc można stosować dużo przeszkleń, lekkie elementy, gdyż nie musimy się obawiać włamania. W przypadku drzwi zewnętrznych często konieczne jest stosowanie zabezpieczenia antywłamaniowego i specjalnych zamków, a materiały, z których wykonany będzie element muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia. Wszystkie te czynniki producent drzwi musi wziąć pod uwagę przy ich produkcji.