Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Wyjazd do Australii

Każdy kontynent jest wyjątkowy i warto go zwiedzić. Na podróże potrzebujemy sporej ilości pieniędzy oraz czasu. Jeżeli mamy możliwości i planujemy daleki wyjazd to warto wybrać się na przykład do Australii. Jest to szósty co do wielkości terytorialnej kraj na świecie i jest on jednocześnie kontynentem. Znaczną część jego powierzchni zajmują pustynie. Na jego terytorium znajduje się słynna Góra Kościuszki.

Warto wybrać się tam ze względu na to, że Australia jest wysoko rozwiniętym krajem. Metropolie w postaci Sydney lub Melbourne mają wiele do zaoferowania swoim turystom. Sydney to miejsce, w którym w 2000 roku odbyły się letnie igrzyska olimpijskie. W tym mieście znajduje się popularna Opera House, w której występują gwiazdy światowej sławy.

Będąc w Australii natkniemy się na pewno na dobre jedzenie. Kuchnia australijska bazuje głównie na kuchni brytyjskiej, aczkolwiek w jej skład wchodzi również kuchnia włoska i azjatycka. Kuchnia gastronomiczna Australii słynie między innymi z witchetty grubs, czyli larw ciem, które można upiec lub ugotować. Znane są także anzac biscuits, czyli ciasteczka powstałe z płatków owsianych i kokosowych.