Piszesz bloga? Nie masz pomysłów na tematy? A zastanawiałeś się kiedyś w ogóle, jaka jest tematyka Twojego bloga? Nie? Może czas zacząć?
Ostatnio najbardziej popularne są blogi urodowe, modowe i… Ogólnotematyczne. Czy różni się blog ogólnotematyczny od pozostałych?
Blog ogólnotematyczny ma szerszy zakres tematów. Możesz na nim opisywać swój dzień, dodawać tam przepisy, „diajłaje” czy trochę ponarzekać na nasz kraj.
Co więcej, blogi ogólnotematyczne mają zazwyczaj większą publikę – przemawiają do większej ilość osób. Własnie dlatego, że po prostu mają więcej możliwości tematycznych.
Jeśli jesteś dziewczyną, możesz tam pochwalić się swoim nowym makijażem, manicurem, sukienką czy imprezą, na której niedawno byłaś. Dodatkowo, możesz podać prosty przepis na zdrowe śniadanie, ponarzekać na byłego chłopaka i pozachwycać się hotelem, w którym spędziłaś wakacje.
Jeśli natomiast jesteś chłopakiem, możesz podać swoim czytelnikom przepis na „Śniadanie Mistrza”, które codziennie jadasz, pochwalić się swoją prywatną, domową siłownią i wrzucić kilka zdjęć z przejażdżki na motorze.
To jest właśnie blog ogólnotematyczny. Możesz w nim pisać o wszystkim i o niczym. Nie musisz skupiać się na jednej dziedzinie, jak w przypadku innych blogów. To nie jest blog kulinarny, żebyś cały czas wrzucał przepisy.