Urządzając kuchnię swoich marzeń, inspiracje możemy czerpać z niemal nieograniczonej liczy źródeł. Ciekawe pomysły znajdziemy zarówno w internecie, jak i wielu wnętrzarskich regularnie wydawanych magazynach. Jednak warto jest pamiętać, że w urządzaniu wnętrz nie o to chodzi, by ślepo podążać za modą, lecz żeby kuchnia spełniała wszystkie nasze potrzeby, a jednocześnie podobała się nam wizualnie.
Osoby, które lubią i wysoko cenią sobie trwałość skał i kamieni, często zamiast zwykłych blatów kuchennych decydują się na blaty granitowe bądź marmurowe. Zwolennicy naturalnych elementów wnętrz o bardziej tradycyjnych charakterze zamiast szafek wykonanych z płyty montują takie z prawdziwego drewna.
Komuś, kto często znajduje się poza domem i gotuje jedynie okazyjnie, w zupełności wystarczy zlewozmywak, a nie zmywarka, która polecana jest raczej rodzinom i osobom często zapraszających gości, dla których przygotowuje posiłki.
Istotne jest także to, w którym miejscu w kuchni znajdzie się określony sprzęt. Łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy w kuchni znacznie usprawnia korzystanie z niej.