Schłodzony drink z Cointreau

AdamLikierSkomentuj

Drink z Cointreau i wodą gazowaną

 

Pewnie zdążyliście zauważyć, że Cointreau to ostatnio mój faworyt wśród alkoholi. Postanowiłem przyrządzić właśnie z nim kolejny wpis na bloga. Tym razem mojemu ulubionemu likierowi pomarańczowemu nie będzie towarzyszyć żaden inny alkohol. W moim przepisie na wyśmienicie schłodzony drink z Cointreau nie zabraknie dużej ilości lodu, wisienek Maraschino (które uwielbiam) oraz wody gazowanej. Wydaje się, że to prosty przepis, jednak smak tej mieszanki jest niepowtarzalny. Zachęcam serdecznie do wypróbowania tego delikatnego drinka.

składniki na drink z Cointreau
około
0 minut
40 ml triple sec
np. Cointreau
wodę gazowaną
do wypełnienia szklanki
soku z połówki cytryny
mocno wyciskamy :)
kostki lodu
im wiecej tym lepiej!
wisienki maraschino
kilka...

nalewanie 40ml triple sec

Zaczynam od przygotowania szklanki, do której będę nalewać składniki drinka. Do wybranego szkła wrzucam dużo lodu i wisienki maraschino. W ten sposób od początku przygotowywanie drinka widać, że będzie on wyjątkowy! Z pewnością zrobi on wrażenie nie tylko smakowe, ale i wizualne gdy sporządzicie go na na przyjęciu;)
Do tak wypełnionej szklanki nalewam ok. 40 ml Cointreau. Może być oczywiście każdy triple sec, ale ja wybieram ten, który akurat mam w moim domowym barze i który przy okazji lubię najbardziej ;).

dopełnianie wodą

Następnym krokiem jest mocne wyciśnięcie cytryny nad szklanką. Pamiętajcie, żeby uważać na wpadające pestki! Zapchają rurkę przez którą będziemy pić i cały czar przepysznej mikstury pryśnie!
Całość dopełniamy wodą gazowaną. Jeszcze tylko rurka….

gotowy drink

I gotowe! Teraz drink z Cointreau czeka tylko na wypicie :).

Życzę smacznego!
Jeżeli jesteś zainteresowany innymi shotami z Cointreau kliknij tutaj lub tutaj

Adam

Spodobał Ci się ten drink? Pokaż innym :)

AdamSchłodzony drink z Cointreau

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *