Truskawkowy koktajl z rumem

AdamRum, Syropy1 Komentarz

truskawkowy koktajl z rumem

Truskawkowy koktajl z rumem vel Strawberry Daiquiri.

Witajcie. Dziś prezentujemy Wam przepis na truskawkowy koktajl z rumem. Mieliśmy ochotę na Daiquiri, ale jednocześnie pragneliśmy odejść od klasycznej formuły – Klaudia zaproponowała wariant z truskawkami. Wiadomo – najlepsze truskawki są swieże, ale te mrożone wcale nie odbiegają jakością, są przecież mrożone od razu po zbiorach. Jednocześnie mrożone truskawki zastępują lód, który i tak używamy prawie do każdego drinka. Kolor drinka wychodzi niesamowity, jest on raczej słodki więć podchodzi pod typ „after diner”.

Jeżeli macie w domu dostęp do bardzo dużej ilości lodu to warto przed rozpoczęciem mieszania składników schłodzić szkło – zasypując cały kieliszek.

Jak zrobić truskawkowy koktajl z rumem? Przyda nam się blender, miarka/jigger  (może byc kieliszek), a także sitko do odcedzenia pestek z truskawek. Dzięki użyciu sitka drink staje się niesamowicie aksamitny.

Sposób przygotowania:

Potrzebujesz:

składniki na truskawkowy koktajl z rumem
około
0 minuty
ok. 5-6 truskawek
mrożone są OK!
40 ml sour mixa
cytryna + cukier
10 ml likieru truskawkowego
warto!
40 ml rumu
my mamy piracki

wrzucamy do shakera truskawkiZaczynamy od wrzucenia do shakera, blendera bądź innego wysokiego naczynia truskawki.

dodajemy 40ml sour mixaDodajemy 40 ml soura mixa, czyli nic innego jak sok z cytryny zmieszany z wodą i cukrem. Tutaj link do naszego, bardzo prostego przepisu.

dodajemy 10 ml likieru truskawkowegoWarto dodać odrobinę likieru truskawkowego, który tylko dosłownie uwydatni i podkreśli smak truskawek. Polecamy.

dodajemy 40 ml rumuDolewamy 40 ml  rumu. Truskawkowy koktajl z rumem przyjemnie pije się w towarzystwie! Kiedy skonczą się truskawki, a butelka jeszcze pełna można pokusić się o inne wersje Daiquiri :)

wszystko blendujemyprzelewamy drinka przez sitkoBlendujemy wszystko i przelewamy do kieliszka koktajlowego używając sitka, zatrzyma on niezblendowany miąższ i pestki z truskawek

truskawkowy koktajl z rumem

Tak prezentuje się nasz truskawkowy koktajl z rumem. I jak Wam się podoba?

Pamiętaj – pij odpowiedzialnie.

Polub nas na facebooku i instagramie!

Adam

Spodobał Ci się ten drink? Pokaż innym :)

 

 

 

AdamTruskawkowy koktajl z rumem

One Comment on ““Truskawkowy koktajl z rumem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *