Sour mix – przepis na prosty dodatek do drinków

AdamSyropy1 Komentarz

Dodatek do drinków sour mix – co to jest?

Sour mix to uniwersalny dodatek do drinków. Jest to syrop cukrowy zmieszany z odpowiednią ilością soku z cytryny bądź limonki. Słodko kwaśny mix pasuje do każdego mocnego alkoholu, wystarczy nasz mix i miarka wódki, aby powstał jeden z najprostszych drinków. Sour mix można zastąpić zmadlerowanymi limonkami z cukrem ale nie każdy lubi drinki w widocznymi dodatkami pływającymi na dnie. Cukier nie zawsze rozpuszcza się w drinku z lodem.

Po co właściwie nam ten mix?

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się po co wcześniej mieszać syrop cukrowy z cytryną. Przecież podczas robienia drinka możemy do niego wlać syrop, a później sam sok z cytryny. Ależ oczywiście, że możemy, ale czy nie lepiej ułatwiać sobie życie? ;) Wyobraźcie sobie, że organizujecie super imprezę dla znajomych, na której zaserwujecie wszystkim mojito. Podstawowymi składnikami tego drinka są cukier trzcinowy i sok z limonki. Po kilku drinkach nie będziecie mieli już siły na muddlerowanie, łatwiejszym i dużo szybszym rozwiązaniem będzie dolewanie sour mixa. Przepis jest naprawdę łatwy, a efekt bardzo podobny.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

4.1 skladnikiNa butelkę ok. 500-600 ml potrzebujemy: 

  • ok. 150 gram cukru,
  • ok. 150 ml gorącej wody,
  • ok. 200 ml soku z cytryny (może być kupny kwasek cytrynowy)

syrop cukrowy proporcjePrzyda nam się naczynie z podziałką i lejkiem. Na początku przygotowujemy syrop cukrowy. Proporcje zazwyczaj wynoszą 1:1. Dobrym dodatkiem do drinków jest już sam syrop cukrowy, dosładza jednocześnie nie zmieniając charakteru drina.

przygotowanie syropu cukrowegoDo naczynia wsypujemy cukier i zalewamy gorącą wodą.

mieszanie syropu do drinkówMieszamy do rozpuszczenia cukru, można dodać więcej wody jeżeli ciągle na dnie mamy kryształki. Najlepiej odstawić do ostygnięcia.

sour mix przepisDo syropu cukrowego dodajemy stopniowo sok z cytryny (świeżej lub gotowego kwasku) sprawdzając co jakiś czas czy odpowiada nam balans między słodyczą a kwaśnością.

gotowy sweet and sour mix przelewamy do butelkiDobrze jest przechowywać sour mixa w szczelnie zamykanej butelce. Każdy dodatek do drinków, który robimy sami w domu warto jest trzymać w lodówce, szczególnie latem.

gotowy mix4.8 gotowyTak prezentuje się nasz gotowy mix. Trzymamy go w lodówce i na pewno wykorzystamy do takich drinków jak:

Zachęcam do próbowania własnych kompozycji.

Adam

AdamSour mix – przepis na prosty dodatek do drinków

One Comment on ““Sour mix – przepis na prosty dodatek do drinków”

  1. Pingback: Truskawkowy koktajl z rumem - Zrób Drinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *